
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
GW JCLMS1.EC-GUHQ-5C7E-L1N2-65-R18
Manufacturer:
Package:
SMD
Batch:
-
Description:
LED DURIS E3 COOL WHT 6500K 2SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
2000
0.053076
106.152
6000
0.046151
276.906
10000
0.041534
415.34
50000
0.033459
1672.95
100000
0.03115
3115
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | ams-OSRAM USA INC. |
| Color | White, Cool |
| Series | DURIS® E 3 |
| CCT (K) | 6500K |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Max | 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | 110° |
| Current - Test | 65mA |
| Package / Case | 1106 (2815 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.030" (0.75mm) |
| Supplier Device Package | SMD |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 30lm (26lm ~ 33lm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 149 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V |
| Thermal Resistance of Package | 63°C/W |