
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
GW JCLPS2.EM-GQGS-A11311-1-65-R33
Manufacturer:
Package:
SMD
Batch:
-
Description:
LED
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.304
0.304
10
0.2432
2.432
100
0.109345
10.9345
500
0.098762
49.381
1000
0.08112
81.12
2000
0.070547
141.094
5000
0.063488
317.44
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | ams-OSRAM USA INC. |
| Color | White, Warm |
| Series | DURIS® E 3 |
| CCT (K) | 2000K |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Max | 150mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | 120° |
| Current - Test | 65mA |
| Package / Case | 1106 (2815 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.110" L x 0.055" W (2.80mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Supplier Device Package | SMD |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 22lm (19lm ~ 24lm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 111 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.05V |
| Thermal Resistance of Package | 24°C/W |