
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
GW QTLTS2.QM-H2H8-XX51-1-65-R33
Manufacturer:
Package:
2835
Batch:
-
Description:
OSCONIQ E 2835
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.2622
2.622
100
0.17518
17.518
500
0.121163
60.5815
1000
0.100976
100.976
2000
0.090877
181.754
5000
0.085823
429.115
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | ams-OSRAM USA INC. |
| Color | White, Cool |
| Series | OSCONIQ® E 2835 |
| CCT (K) | 6500K |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Max | 200mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | 120° |
| Current - Test | 65mA |
| Package / Case | 1113 (2835 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.110" L x 0.138" W (2.80mm x 3.50mm) |
| Base Product Number | GW QTLTS2.QM |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Supplier Device Package | 2835 |
| CRI (Color Rendering Index) | 90 |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 36lm (30lm ~ 41lm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 204 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.71V |
| Thermal Resistance of Package | 7.9°C/W |