
TE Connectivity Passive Product
Product No:
H4500RBDA
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 500 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0235
2.0235
10
1.7917
17.917
50
1.56332
78.166
100
1.368
136.8
500
0.977132
488.566
1000
0.84684
846.84
5000
0.82079
4103.95
10000
0.79799
7979.9
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | Holco, Holsworthy |
| Package | Bulk |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±0.1% |
| Resistance | 500 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm) |
| Base Product Number | H4 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |