
TE Connectivity Passive Product
Product No:
H4P330RFZA
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 330 OHM 1% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8075
0.8075
10
0.7049
7.049
100
0.491055
49.1055
500
0.354388
177.194
1000
0.288202
288.202
2500
0.280734
701.835
5000
0.274968
1374.84
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | Holco, Holsworthy |
| Package | Bulk |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 330 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |