
TE Connectivity Passive Product
Product No:
H4P33KFZA
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 33K OHM 1% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.874
0.874
10
0.75905
7.5905
100
0.529055
52.9055
500
0.381805
190.9025
1000
0.310508
310.508
2500
0.302452
756.13
5000
0.296248
1481.24
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | Holco, Holsworthy |
| Package | Bulk |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 33 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |