
TE Connectivity Passive Product
Product No:
H4P51RFZA
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 51 OHM 1% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8835
0.8835
10
0.7695
7.695
100
0.53656
53.656
500
0.387296
193.648
1000
0.314963
314.963
2500
0.306793
766.9825
5000
0.300494
1502.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | Holco, Holsworthy |
| Package | Bulk |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 51 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm) |
| Base Product Number | H4P |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |