
TE Connectivity Passive Product
Product No:
H4P68KFZA
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 68K OHM 1% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.893
0.893
10
0.77805
7.7805
100
0.54226
54.226
500
0.391343
195.6715
1000
0.31826
318.26
2500
0.310014
775.035
5000
0.303648
1518.24
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | Holco, Holsworthy |
| Package | Bulk |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 68 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm) |
| Base Product Number | H4P |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |