
TE Connectivity Passive Product
Product No:
H4P82KFZA
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 82K OHM 1% 1W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.7695
0.7695
10
0.66405
6.6405
100
0.462935
46.2935
500
0.334096
167.048
1000
0.27171
271.71
2500
0.26466
661.65
5000
0.259226
1296.13
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | Holco, Holsworthy |
| Package | Bulk |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 82 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm) |
| Base Product Number | H4P |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |