H52270500000G
Amphenol Anytek
Product No:
H52270500000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM
Color Green
Pitch 0.197" (5.00mm)
Series H5
Package Bulk
Features -
Screw Size -
Current - UL 10 A
Voltage - UL 300 V
Number of Levels 1
Insulation Height 0.591" (15.00mm)
Ingress Protection -
Base Product Number H522
Contact Tail Length -
Number of Positions 22
Positions Per Level 22
Contact Mating Finish Tin
Operating Temperature -40°C ~ 115°C