
TE Connectivity Passive Product
Product No:
H8100RBYA
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 100 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.672
1.672
10
1.482
14.82
100
1.075495
107.5495
500
0.764769
382.3845
1000
0.635712
635.712
2500
0.621376
1553.44
5000
0.609425
3047.125
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | Holco, Holsworthy |
| Package | Bulk |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±0.1% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm) |
| Base Product Number | H8 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C |