
TE Connectivity Passive Product
Product No:
H810KFZA
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 10K OHM 1% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.817
0.817
10
0.70965
7.0965
50
0.57
28.5
100
0.494665
49.4665
500
0.357048
178.524
1000
0.290377
290.377
5000
0.277039
1385.195
10000
0.26886
2688.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | Holco, Holsworthy |
| Package | Bulk |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 10 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |