
TE Connectivity Passive Product
Product No:
H812KBDA
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 12K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.615
1.615
10
1.4288
14.288
50
1.19871
59.9355
100
1.0374
103.74
500
0.737694
368.847
1000
0.613206
613.206
5000
0.587841
2939.205
10000
0.574009
5740.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | Holco, Holsworthy |
| Package | Bulk |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±0.1% |
| Resistance | 12 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |