
TE Connectivity Passive Product
Product No:
H833K2BYA
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 33.2K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7195
1.7195
10
1.52665
15.2665
50
1.28022
64.011
100
1.107795
110.7795
500
0.787778
393.889
1000
0.654844
654.844
5000
0.62776
3138.8
10000
0.612988
6129.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | Holco, Holsworthy |
| Package | Bulk |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±0.1% |
| Resistance | 33.2 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm) |
| Base Product Number | H8 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C |