
Amphenol Anytek
Product No:
HA0200500000G
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
TERM BLK 2POS TOP ENT 5.08MM PCB
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0165
1.0165
10
0.6346
6.346
25
0.54302
13.5755
50
0.48811
24.4055
100
0.47804
47.804
250
0.406828
101.707
500
0.386479
193.2395
1000
0.3458
345.8
5000
0.270541
1352.705
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol Anytek |
| Color | Green |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Series | 09-508 |
| Current | 10 A |
| Package | Bulk |
| Voltage | 300 V |
| Features | Lever Actuated |
| Wire Gauge | 14-24 AWG |
| Screw Thread | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Torque - Screw | - |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Termination | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Mating Orientation | Vertical with Board |
| Base Product Number | HA02 |
| Positions Per Level | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 115°C |
| Clamp Material - Plating | Steel, Stainless |
| Screw Material - Plating | - |
| Contact Material - Plating | Copper Alloy - Tin Plated |