HAZ272MBABRBKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
HAZ272MBABRBKR
Description:
CAP CER 2700PF 1KV RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series HAZ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 2700 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C