HAZ331MBABF0KR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
HAZ331MBABF0KR
Description:
CAP CER 330PF 1KV RADIAL
Series HAZ
Package Bulk
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 330 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C