HAZ332MBABREKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
HAZ332MBABREKR
Description:
CAP CER 3300PF 1KV RADIAL
Series HAZ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 3300 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C