
TE Connectivity Passive Product
Product No:
HB1100KFZRE
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 100K OHM 1% 1W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.9775
8.9775
10
8.41985
84.1985
25
7.8584
196.46
40
6.922888
276.91552
80
5.987375
478.99
230
5.426115
1248.00645
500
5.051891
2525.9455
1000
4.677686
4677.686
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | HB, CGS |
| Package | Tray |
| Features | High Voltage, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 100 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.043" L x 0.118" W (26.50mm x 3.00mm) |
| Base Product Number | HB1 |
| Height - Seated (Max) | 0.409" (10.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |