
TE Connectivity Passive Product
Product No:
HB1300MFZRE
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 300M OHM 1% 1W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8425
5.8425
10
5.28485
52.8485
25
4.83474
120.8685
40
4.497538
179.90152
80
3.935375
314.83
230
3.373165
775.82795
500
3.09206
1546.03
1000
2.833451
2833.451
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | HB, CGS |
| Package | Tray |
| Features | High Voltage, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 300 MOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.043" L x 0.118" W (26.50mm x 3.00mm) |
| Base Product Number | HB1 |
| Height - Seated (Max) | 0.409" (10.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |