
TE Connectivity Passive Product
Product No:
HB3100MFZRE
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 100M OHM 1% 2W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.077
11.077
10
10.07285
100.7285
25
9.06528
226.632
40
7.806388
312.25552
80
7.176775
574.142
250
6.799036
1699.759
500
6.54721
3273.605
1000
6.245034
6245.034
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | HB, CGS |
| Package | Tray |
| Features | High Voltage, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 100 MOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 2.047" L x 0.118" W (52.00mm x 3.00mm) |
| Base Product Number | HB3 |
| Height - Seated (Max) | 0.409" (10.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |