
TE Connectivity Passive Product
Product No:
HB31G0FZRE
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 1 GOHM 1% 2W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.063
9.063
10
8.4987
84.987
25
7.93174
198.2935
40
6.987488
279.49952
80
6.043311
483.46488
250
5.47675
1369.1875
500
5.099049
2549.5245
1000
4.721338
4721.338
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | HB, CGS |
| Package | Tray |
| Features | High Voltage, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 1 GOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 2.047" L x 0.118" W (52.00mm x 3.00mm) |
| Base Product Number | HB3 |
| Height - Seated (Max) | 0.409" (10.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |