
TE Connectivity Passive Product
Product No:
HBA47MFZRE
Manufacturer:
Package:
Radial Lead
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 47M OHM 1% 0.4W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.2345
5.2345
10
4.73575
47.3575
25
4.33238
108.3095
40
4.030138
161.20552
80
3.526286
282.10288
230
3.022568
695.19064
500
2.770675
1385.3375
1000
2.538942
2538.942
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | HB, CGS |
| Package | Tray |
| Features | High Voltage, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 47 MOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.4W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.315" L x 0.102" W (8.00mm x 2.60mm) |
| Base Product Number | HBA |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |