HBZ181KBBNY0KR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
HBZ181KBBNY0KR
Description:
CAP CER 180PF 2KV RADIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series HBZ
Package Bulk
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 180 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Disc
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension -
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C