HBZ221MBBCRAKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
HBZ221MBBCRAKR
Description:
CAP CER 220PF 2KV RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 6000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 2000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series HBZ
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features High Voltage
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 220 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C