
Stackpole Electronics Inc
Product No:
HCJ0805ZT0R00
Manufacturer:
Package:
0805
Batch:
-
Description:
RES 0 OHM JUMPER 1/2W 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5225
0.5225
10
0.3971
3.971
25
0.3021
7.5525
50
0.22458
11.229
100
0.166915
16.6915
250
0.141056
35.264
500
0.120897
60.4485
1000
0.092112
92.112
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | HCJ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Tolerance | Jumper |
| Resistance | 0 Ohms |
| Composition | Metal Foil |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Temperature Coefficient | - |