
Eaton - Electronics Division
Product No:
HCM0503-220-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 22UH 1.9A 270 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.95
0.95
10
0.8797
8.797
25
0.81168
20.292
50
0.6764
33.82
100
0.63574
63.574
250
0.5681
142.025
500
0.486951
243.4755
1000
0.432848
432.848
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | - |
| Series | HCM0503 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 22 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Iron Powder |
| Size / Dimension | 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm) |
| DC Resistance (DCR) | 270mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 1.9 A |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 1.9A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |