
Eaton - Electronics Division
Product No:
HCM1A0503V2-R20-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 200NH 20.5A 2 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.292
1.292
10
1.2008
12.008
25
1.10808
27.702
50
0.92359
46.1795
100
0.86811
86.811
250
0.77577
193.9425
500
0.664924
332.462
1000
0.591052
591.052
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | - |
| Series | HCM1AV2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 200 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Iron Powder |
| Size / Dimension | 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm) |
| DC Resistance (DCR) | 2mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 20.5 A |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | 160MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 20A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |