
Eaton - Electronics Division
Product No:
HCMA0703-R15-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 150NH 26A 2.5 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.893
0.893
10
0.82555
8.2555
25
0.76228
19.057
50
0.63517
31.7585
100
0.59717
59.717
250
0.533596
133.399
500
0.457368
228.684
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | HCMA0703 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 150 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Iron Powder |
| Size / Dimension | 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm) |
| DC Resistance (DCR) | 2.5mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 26 A |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 52A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |