
Eaton - Electronics Division
Product No:
HCMA0703-R82-R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 820NH 13A 8 MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.874
0.874
10
0.81035
8.1035
25
0.7486
18.715
50
0.62358
31.179
100
0.586245
58.6245
250
0.523868
130.967
500
0.449046
224.523
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | HCMA0703 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 820 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Iron Powder |
| Size / Dimension | 0.280" L x 0.268" W (7.10mm x 6.80mm) |
| DC Resistance (DCR) | 8mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 13 A |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 24A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |