
Samtec Inc.
Product No:
HCSD-17-D-08.00-01-N
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
.100 C.L. MOLD TO POS. DOUBLE RO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
22.2015
22.2015
10
19.44555
194.4555
25
18.60518
465.1295
50
18.00497
900.2485
100
17.404855
1740.4855
250
16.444576
4111.144
500
15.964446
7982.223
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Multiple, Ribbon |
| Usage | - |
| Length | 0.667' (203.20mm, 8.00") |
| Series | HCS |
| Package | Bulk |
| Features | Polarizing Key |
| Shielding | Unshielded |
| Pitch - Cable | 0.050" (1.27mm) |
| Connector Type | Socket to Socket |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Cable Termination | IDC |
| Pitch - Connector | 0.100" (2.54mm) |
| Base Product Number | HCSD-17 |
| Number of Positions | 34 |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |