HD6417751RF200V
Renesas Electronics America Inc
Product No:
HD6417751RF200V
Package:
256-HQFP (28x28)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 256HQFP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 7013
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 4
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Renesas Electronics America Inc
Speed 200MHz
Series SuperH® SH7750
Package Bulk
RAM Size 48K x 8
Core Size 32-Bit Single-Core
EEPROM Size -
Peripherals DMA, POR, WDT
Connectivity EBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
Mounting Type Surface Mount
Number of I/O 39
Core Processor SH-4
Package / Case 256-BFQFP Exposed Pad
Product Status Obsolete
Data Converters -
Oscillator Type External
Base Product Number HD6417751
Program Memory Size -
Program Memory Type ROMless
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 75°C (TA)
Supplier Device Package 256-HQFP (28x28)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.35V ~ 1.6V