HDM14JT2K20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
HDM14JT2K20
Description:
RES 2.2K OHM 5% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4938
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features Moisture Resistant
Tolerance ±5%
Resistance 2.2 kOhms
Composition Carbon Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C