
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
HEE221MBEEF0KR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 220PF 5KV RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.1875
1.1875
10
0.9367
9.367
50
0.81206
40.603
100
0.702715
70.2715
500
0.530936
265.468
1000
0.468474
468.474
2500
0.437247
1093.1175
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | HEE |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | High Voltage |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 220 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.492" (12.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 5000V (5kV) |
| Size / Dimension | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.394" (10.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | - |