
Nexperia USA Inc.
Product No:
HEF40106BT,653
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC INVERT SCHMITT 6CH 1-INP 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.38855
3.8855
25
0.36252
9.063
100
0.29013
29.013
250
0.26942
67.355
500
0.227962
113.981
1000
0.176158
176.158
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Schmitt Trigger |
| Logic Type | Inverter |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 1 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 15V |
| Number of Circuits | 6 |
| Base Product Number | HEF40106 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 1.5V ~ 4V |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Input Logic Level - High | 3.5V ~ 11V |
| Current - Quiescent (Max) | 4 µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 60ns @ 15V, 50pF |