
Nexperia USA Inc.
Product No:
HEF4011BT,653
Manufacturer:
Package:
14-SO
Batch:
-
Description:
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14SO
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.4123
4.123
25
0.38456
9.614
100
0.30761
30.761
250
0.285646
71.4115
500
0.241699
120.8495
1000
0.18677
186.77
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Series | 4000B |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 15V |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | HEF4011 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Logic Level - Low | 1.5V ~ 4V |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Input Logic Level - High | 3.5V ~ 11V |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 3.4mA, 3.4mA |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 35ns @ 15V, 50pF |