HH18N271F101CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
HH18N271F101CT
Description:
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 0603
Ratings -
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 270 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C