HHV-25FT-52-205K
YAGEO
Product No:
HHV-25FT-52-205K
Description:
RES 205K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance ±1%
Resistance 205 kOhms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C