HHV-50FR-52-44M2
YAGEO
Product No:
HHV-50FR-52-44M2
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 44.2M OHM 1% 1/2W AXIAL
User Guide
Mfr YAGEO
Series HHV
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 44.2 MOhms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C