HHV-50FR-52-4M22
YAGEO
Product No:
HHV-50FR-52-4M22
Description:
RES 4.22M OHM 1% 1/2W AXIAL
Tolerance ±1%
Resistance 4.22 MOhms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C