HHV-50JT-52-10K
YAGEO
Product No:
HHV-50JT-52-10K
Description:
RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4464
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series HHV
Package Cut Tape (CT)
Features Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 10 kOhms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C