HHV2WSFR-73-12M
YAGEO
Product No:
HHV2WSFR-73-12M
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 12M OHM 1% 2W AXIAL
User Guide
Mfr YAGEO
Series HHV
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 12 MOhms
Composition Metal Film
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C