Home / Free Hanging, Panel Mount / HIF3BA-64PD-2.54R-MC(63)
HIF3BA-64PD-2.54R-MC(63)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
HIF3BA-64PD-2.54R-MC(63)
Description:
CONN HEADER 64POS IDC 28AWG GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series HIF3B
Package Bulk
Features Feed Through, Polarizing Key, Strain Relief
Wire Type Ribbon Cable
Wire Gauge 28 AWG
Row Spacing 0.100" (2.54mm)