HIF3MBW-64D-2.54R
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
HIF3MBW-64D-2.54R
Description:
CONN HOUSING 2.54MM DUAL
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series HIF3MBW
Package Bulk
Features Feed Through, Polarizing Key, Strain Relief
Wire Type Ribbon Cable
Wire Gauge 28 AWG
Row Spacing 0.100" (2.54mm)