HIF6-40D-1.27R(02)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
HIF6-40D-1.27R(02)
Description:
CONN RCPT 40POS IDC 28AWG GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Color Black
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series HIF6
Package Bulk
Features Feed Through, Strain Relief
Wire Type Ribbon Cable
Wire Gauge 28 AWG
Row Spacing 0.100" (2.54mm)