HIF7-120PA-1.27DS(71)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
HIF7-120PA-1.27DS(71)
Description:
CONN HDR 120POS R/A GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series HIF7
Package Bulk
Features Flange
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Connector Type Header, Center Strip Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.327" (8.30mm)