HIF7-80DA-1.27DSAL(71)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
HIF7-80DA-1.27DSAL(71)
Description:
CONN RCPT 80POS VERT GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series HIF7
Package Bulk
Features Board Lock, Flange
Mounting Type Through Hole
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.429" (10.90mm)