HIF7C-68PA-1.27DSA(71)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
HIF7C-68PA-1.27DSA(71)
Description:
CONN HDR 68POS VERT GOLD
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.050" (1.27mm)
Series HIF7C
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Connector Type Header, Center Strip Contacts
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Active
Height Above Board 0.394" (10.00mm)