HMJ325B7105MNHT
Taiyo Yuden
Product No:
HMJ325B7105MNHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Soft Termination
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Base Product Number HMJ325B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C