HMK105B7102KV-F
Taiyo Yuden
Product No:
HMK105B7102KV-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 1000PF 100V X7R 0402
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 41504
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiyo Yuden
Series M
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1000 pF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Not For New Designs
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number HMK105B
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C